(АУДИО) Предавање презвитера Жељка Латиновића у Великој Дренови

photo

Благословен дан Господњи дочекали су верници великодреновске цркве у недељу на Материце 27. децембра 2015. године. После Свете литургије на којој се причестио велики број верника, поново су се верне слуге Божије окупиле на Вечерњем богослужењу које је служено у 17 часова у Храму великодреновском,  а после вечерње службе верници су у сали за предавања имали прилику да чују, пароха новосадског оца Жељка Латиновића, уредника РТВ "Беседа" из Епархије бачке, који је својим предавањем оправдао њихов долазак. Предавање на тему Катихизација (Поука) кроз историју Цркве, изложена је од стране оца Жељка веома лепо, и поред историјских, предавање је обиловало и примерима из наше садашњости, што га је учинило пријемчивим за све слушаоце. Осим верника из Велике Дренове, прилику да чују оца Жељка имали су свештеници и верници  из околних парохија. После предавања за све присутне приређена је трпеза љубави за коју је надлежни парох јереј Мирослав Михајловић рекао да је припремљена од стране  наших мајки као одрешење за празник.

Послушајте.

Парох великодреновски Мирослав М. Михајловић