Света Архијерејска Литургија у Читлуку

DSC_0285
У суботу, 27. фебруара 2016. године, када наша Света Црква прославља преподобног Аксентија, и светог Кирила Словенског, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид, служио је Свету Литургију у храму светог великомученика Георгија у Читлуку, уз саслуживање секретара Епархије крушевачке протојереја-ставрофора Драгог Вешковца, Архијерејског намесника крушевачког протојереја-ставрофора Будимира Којића, старешине цркве Лазарице презвитера Жељка Марковића, пароха мајдевског протојереја Верољуба Благојевића, пароха кукљинског јереја Марка Чуљића, старешине храма Светог Ђорђа и пароха читлучког протојереја Радише Вешковца, протођакона Андрије Јелића и ђакона Душана Југовића. На Светој Литургији, својим умилним појањем за певницом одговарао је протосинђел Јован, духовник манастира Лешје са својим хором. Са благословом Владике Давида, ова духовна радост употпуњена је и свечаним дочеком моштију светог великомученика Георгија,које је из манастира Лешја донео протосинђел Јован, и које ће по благослову нашег Владике и трајно остати у читлучком храму, парохијанима и епархиотима наше епархије на поклоњење и духовну корист. Ово празнично расположење настављено је Трпезом љубави, коју је припремио старешина цркве протојереј Радиша Вешковац са црквеним одбором, који су на овај начин исказали неизмерену љубав свом Епископу, као и браћи свештенослужитељима.

Милан Вешковац, вероучитељ