Света Литургија и братски састанак у Александровцу

DSC_0778

У петак, 2. априла 2016. године, наш Епископ Давид служио је Литургију Пређеосвећених дарова у цркви Вазнесења Господњег у Александровцу. Литургији је предходила исповест свештенства Намесништва жупског. Истинско, делатно покајање уводи нас у преображење нашег бића, преводи нас из греха у врлину.

На ово навечерје Лазаревог васкрсења подсетили смо се и наше подложности смрти не очавајући због тог "последњег непријатеља", јер уз себе имамо Истинског пријатеља, избавитеља од смрти четвородневне и смрти вечне. То је Христос Бог наш, једини који нас никада не оставља, који нас својом светлошћу избавља од сенке смрти.

Радост васкрсења Лазаревог, употпуњена је освећењем Крста за централну куполу новог александровачког храма.

Ведрина данашњег дана, ведрина лица народа верног сабраног око свога Епископа са својим свештеницима, сведочила је о ведрини невечерњег дана који чекамо.

Братски састанак Владике са свештеницима нашег намесништва оправдао је своје име кроз данашње братољубље.

свештеник Вукман Петровић