Света Архијерејска Литургија у Витошевцу

dsc_3586

У четвртак, 27. октобра 2016. године, када наша Православна Црква слави преподобну мати нашу Параскеву- у народу познату као свету Петку, Епископ крушевачки Господин Давид, служио је Свету Архијерејску Литургију у селу Витошевац, у Архијерејском намесништву ћићевачком.

Уз присуство бројног народа, као и ђака основне школе ,,Вук Караџић“ из Витошевца, Епископу су саслуживали : Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, протонамесник и парох други ћићевачки Срђан Миленковић, јереј у пензији Петар Јараковић, парох подгорачко-витошевачки јереј Раде Радивојевић и ђакон Андрија Јелић.

Током Свете Литургије на малом входу, Владика Давид је оца Петра одликовао протојерејским чином.

Након Свете Литургије заједничарење је настављено на Трпези љубави где је отац Раде поздравио Епископа, часне оце, Председника општине, домаћина, као и новог протојереја оца Петра и пожелео им да се и убудуће састају у име Божје.

Владика је са свештенством обишао и манастир светих апостола Петра и Павла у Грабову, где га је дочекала настојатељница ове свете обитељи монахиња Агапија.

јереј Раде Радивојевић