Васкрсни понедељак у манастиру Дренча

DSC_8127

На Васкршњи понедељак, У свету и велику недељу Пасхе када празнујемо само живоносно Васкрсење Господа Бога и Спаситеља нашега Исуса Христа, које још и Пасхом зовемо, у манастиру Дренчи Епископ Давид служио је Јутрење и Свету Литургију, торжествено, како само овом Празнику приличи, јер како нам божански оци пренеше у овај дан Господ је свет створио,  Израиљце, проласком кроз Црвено море, избавио, са неба у пречисту утробу Дјеве сишао и најзад славно васкрсао и од смрти нас избавио.

Управо на овај дан пре осам  година, као слика свих ових догађаја, васкрсао је манстир Дренча, чију је цркву, блаженог спомена еписком Хризостом тада осветио.

Празнично торжествво употпунило је гостољубље игуманије Фотине и овогодишњег колачара.

Стефан Минаковић