Додела награда на ликовном и литерарном конкурсу часописа „БОГОМЛАДЕНАЦ“

15

Нови лепи повод за још један сусрет ученика основних школа са уредништвом епархијског часописа за децу БОГОМЛАДЕНАЦ био је литерарни и ликовни конкурс из претходног броја часописа. Тема је била ЧУВАЈУЋИ ПРИРОДУ МИ ЧУВАМО И СЕБЕ.  По завршетку вечерње службе у цркви Лазарици у Крушевцу, у амфитеатру при овој светињи, уприличена је свечана додела награда и похвалница.

На конкурс је приспело више од 230 радова ученика из већег броја школа. По одлуци жирија награђена су по три најбоља ликовна и литерарна рада. За остале веома успешне радове додељене су похвалнице.

Ученике је поздравио и о радовима говорио главни и одговорни уредник часописа, протојереј Радиша Јовановић, а поздраве Епископа пренео је секретар Његовог Преосвештенства, протојереј-ставрофор Драги Вешковац.

Прочитани су најбољи радови, награде и похвалнице поделили су главни и одговорни уредник часописа, и помоћник уредника, песник Раде Јовановић.