Света Архијерејска Литургија у манастиру светог Илије код Велике Дренове

DSC_2770

Посета Његовог Преосвештенства Епископа Давида манастирској обитељи светог пророка Илије у Великој Дренови заиста није свакидашњи догађај. Тако је било и овог седмог Господњег недељног дана по Педесетници, 23. јула 2017. године Господње, када прослављамо светих четрдесет и пет мученика из Никопоља и преподобног Антонија Печерског. Централни разлог ове владичанске посете свакако је била Божанствена Литургија. Са десне и леве стране нашег Литурга – Архијереја Давида, саслуживали су Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић и протојереј–ставрофор у пензији Дамњан Лисинац, који је и надлежни свештенослужитељ ове светоилинске обитељи. Ђаконствовали су протођакон Андрија Јелић и ђакон Стефан Ђурђевић, и чтецирали господин Марко Цветковић, господин Дејан Марковић и господин Андрија Вујовић. Дух евхаристијског заједничарења настављен је за трпезом коју је сестринство с' љубављу припремило у манастирком конаку. Обедујући нисмо укрепили само наша телеса, већ и душе наше, слушајући дивне поуке старца Софронија есешког, читане од игуманије овог манастира, преподобне мати Серафиме.

Радост и љубав које ово сестринство има у себи не може се сакрити, нити у потпуности описати. Зато ћемо укратко рећи јеванђелски: ,,Дођи и види.“ (Јн 1,46)

ђакон трстенички Стефан Ђурђевић