Света Литургија и рукоположење у цркви светог Пантелејмона у Лучини код Ћићевца

DSC_5820

Дана 09. 08. 2017. године Светом Архијерејском Литургијом прослављена је храмовна слава св. великомученика Пантелејмона у Лучини.

Том приликом Његовом Преосвештенству Епископу крушевачком Господину Давиду саслуживали су : Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, протојереј-ставрофор Раде Богићевић, протојереј-ставрофор Градимир Милојевић, протојереј Горан Радивојевић, протојереј Дејан Антић, протонамесник Срђан Миленковић, јереј Марко Максовић, јереј Милан Бањац, јереј Иван Илић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Милош Пешић.

Након прочитаног одељка из Јеванђеља беседу верном народу произнео је Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић.

У току Свете Архијерејске Литургије у чин презвитера рукоположен је ђакон Милош Пешић.

По завршеној Литургији уследило је освећење славског жита и резање славског колача.

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид обратио се на крају Свете Литургије окупљеном народу коме је говорио о Божијој благодати и Божијој љубави.

Литургијско славље и радост празника пренела се и на Трпезу љубави за коју се постарао данашњи колачар са својом породицом и надлежним парохом.

јереј Милош Пешић