Свечана Доксологија и Света Литургија у Саборној цркви светог Ђорђа у Крушевцу

DSC_1827
На празник Покрова Пресвете Богородице, 14. октобра 2017. године, у поподневним сатима, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид, Архијерејски намесник крушевачки и свештенство Саборног храма дочекало је делегацију митрополитâ Антиохијске Патријаршије Епископа аркадијског Г. Василија, хуранског Г. Саву и немачког и средње-европског Г. Исака, које је допратио високопреподобни архимандрит Прокопије (Тајер), који  су допутовали у Епархију крушевачку.

У Саборном храму светог великомученика Георгија у Крушевцу одслужена је Доксологија а служили су секретар Епископа крушевачког протојереј-ставрофор Драги Вешковац  и протођакон Андрија Јелић. Срдачном беседом са великом радошћу  Епископ крушевачки Г. Давид поздравио је уважене и поштоване госте пожелевши им добродошлицу у царском граду Крушевцу.

На братском дочеку Митрополит Г. Василије је такође заблагодарио и захвалио Епископу крушевачком Г. Давиду у своје име и у име браће архијерејâ.

bprdura 2

У недељу, 15. окробра, 2017. године, Митрополити Антиохијске Патријаршије Г. Василије, Г. Сава и Г. Исак, са нашим Епископом  крушевачким Г. Давидом служили су Свету Литургију у Саборном храму светог великомученика Георгија.

Саслуживали су: Архимандрит отац Прокопије, протојереј-ставрофор Драги Вешковац, протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, протојереј-ставрофору пензији Адам Стевановић, протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереј Мирослав Пешић, јереј Жељко Марковић, протођакони Андрија Јелић и Јован Миленковић и ђакони Милан Здравковић и Стефан Поповић.

На Светој Литургији је појао хор "Свети кнез Лазар" из Крушевца.

По прочитаном одломку из  Јеванђеља, Епископ крушевачки Г. Давид је изговорио архипастирску  беседу присутним  верницима.

На крају свете Литургије бираним речима Митрополит Василије  је заблагодарио најпре Господу на овом великом дану, а потом и домаћину  Епископу крушевачком  Давиду, свештенству и верном народу на срдачном гостопримству и великој љубави. Владика крушевачки Давид је гостима захвалио на молитвама и на посети, зажелевши да се  ова велика хришћанска радост и љубав убрзо понови .

По одслуженој Светој Литургији, у парохијском дому послужена је Трпеза љубави као наставак Евхаристијског служења.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић