Прославњена манастирска слава светог апостола и јеванђелиста Луке у истоименом манастиру у Бошњану

29
По благослову Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Господина Давида, Свету Архијерејску Литургију у манастиру св. Луке у Бошњану служио је Његово Преосвештенство Епископ врањски Господин Пахомије.

На Светој Божанственој Литургији  Архијереју су саслуживали игуман манастира Светог Луке архимандрит Алексеј, секретар Епархије крушевачке протојереј-ставрофор Драги Вешковац, Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протојереј-ставрофор у пензији Томислав Гајић, протосинђел Лука, протојереј-ставрофор у пензији Слободан Пешић, протојереј Александар Ерић, протојереј Душан Марковић из Пожаревца, протојереј Александар Лукић, протојереј Мирослав Михајловић, ђакон врањске Епархије Мицко Мицковић и ђакон Иван Петронијевић.

Светој Литургији су још присуствовали игуманија манастира Велуће мати Теодора, игуманија манастира Драча из шумадијске Епархије мати Јелена, игуманија манастира Дивостин мати Анастасија, монахиња Киријакија из манастира Петине, монахиња Таворија из Уганде, народни посланик г. Мирослав Алексић, предсеник општине Варварин г. Војкан Павић, чланови градске управе из Бјељине и мноштво верног народа.

На крају Свете Литургије пререзани су славски колачи овогодишњих свечарâ.
Литургијско славље је настављено у манастирској трпезарији Трпезом љубави коју је приредила овогодишња колачарка госпођа Живадинка Динић из Параћина са породицом а будући колачар је брат Жељко из Краљева.