Света Архијерејска Литургија у Саборној цркви светог Ђорђа у Крушевцу

DSC_9361
Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Литургију у прву недељу Божићног поста, 03. децембра 2107. године, у Саборном храму светог Георгија у Крушевцу. На Светој Литургији су Епископу саслуживали протојереји- ставрофори  Љубиша Милошевић, Цветан Топличанин, Новица Тасић и Ђорђе Милојковић, те протојереј Ненад Радосављевић, јереј Ненад Драгичевић  и протођакони Андрија Јелић и Јован Миленковић. Појали су појци овога светог храма, теолози и вероучитељи а предводио их је протојереј Перица Стојић. По благослову Епископа Давида на тему Јеванђеља  беседио је протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић .

На велику духовну радост храм је био испуњен децом и верним народом који су се припремили и приступили Светој тајни Причешћа.

Трудом братства овога храма припремљена је и Трпеза љубави као наставак Свете Евхаристије.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић