Прeдстављање књиге „Српско срце Јоханово“ аутора Веселина Џелетовића у цркви Лазарици

IMG_7748

У уторак 26. децембра 2017. године, после читања акатиста икони Мајке Божије Стени неразрушивој, у амфитеатру цркве Лазарице одржано је представљање књиге „Српско срце Јоханово“ од стране самог аутора господина Веселина Џелетовића. Амфитеатар је био пун слушалаца, и ничије срце није остало мирно слушајући ову потресну причу о страдању Срба на Косову и Метохији. Као да није било довољно непријатељу што је отео земљу, разорио огњишта и протерао све што је српско но је још пожелео да распрода и жива срца из груди оних који су остали као последњи пламичци на вековном огњишту Србије Косову. Ово дело доживело је више од три стотине представљања преведено је на све велике светске језике, а у плану је и филм, јер смо по речима аутора дужни да сведочимо о овом страдању тежем и од саме смрти, које пали свет у свом изобиљу зла не памти.