Света Архијерејска Литургија у Трстенику у недељу пред Божић (Оци)

DSC_1489

С нама је Бог, свагда, сада и увек и у векове векова, а ми бејасмо удостојени да данас у саборном храму Свесвете Тројице у Трстенику будемо на Литургији са нашим Архијерејским Оцем Давидом, Који је началствовао за Светом Трпезом ради спасења свих својих епархиота и свих православних хришћана. Са Епископом саслуживаху Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј – ставрофор Момчило Ивановић, протојереј Радомир Косовац, протођокан Андрија Јелић и ђакон Стефан Ђурђевић. Прислуживали су чтечеви Дејан Марковић и Андрија Вујовић. О прочитаној Еванђелској перикопи Владика је мудро словио поучавајући присутни народ Божји који је испуњавао данас наш светотројични храм. На крају Свете Литургије, Епископ је даривао сву прилазећу му децу лепим даровима. По Евхаристији, за Епископа, свештенство и наш благоверни народ било је припремљено послужење у црквеној дому при овом храму.

ђакон Стефан Ђурђевић