Архијерејска Литургија на Сабор Пресвете Богородице у Покровској цркви на Расини

DSC_2146

Другог дана Божића, када Црква Христова прославља Пресвету Богомајку, Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Литургију у Покровској цркви на Расини. Епископу Давиду саслуживали су Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј-ставрофор Слободан Пешић, свштенослужитељи овог храма: протојереј Мирослав Пешић, старешина храма, протојереји: Јован Вуковић и Саша Величковић и јереј Александар Николић као и ђакони: Бојан Радичевић и Немања Михајловић, професори Призренске Богословије и ђакон Милан Здравковић. Након прочитаног зачала из Светог Јеванђеља, по благослову Епископа Давида, беседом се верном народу обратио протојереј Јован Вуковић. Ово данашње сабрање врхунило је у причешћу Светим Христовим Тајнама.