Прослављен свети провомученик и архиђакон Стефан – слава цркве Лазарице

DSC_2344

У уторак 9. јануара, на трећи дан Божића, када Света Црква слави првомученика и архиђакона Стефана, црква Лазарица имала је троструку радост. Прва радост наша била је посета нашег оца и Епископа Давида који је својим доласком увеличао празник служивши са свештенством свечано бденије и Литургију. Друга радост јесте прослављање наше славе светог првомученика и првог ђакона Стефана коме је Свети кнез Лазар посветио Лазарицу да се прославља име његово у векове. Трећа радост било је рукоположење јерођакона Сергија Радивојевића у чин јеромонаха. По заамвоној молитви коју је прочитао новорукоположени јеромонах отац Сергије окупили смо се око славског колача који су са пажњом и љубављу припремили овогодишњи колачари. Потом је литургијско сабрање настављено око славске трпезе у радости, са заједничком жељом да нас светлост Рођења Богомладенца обасјава и у будућим нашим сабрањима.

ђакон Стефан Поповић