Свечано прослављен празник Блажене Ксеније у Мудраковцу

DSC_4309

У уторак, 6. фебруара 2018. године, када наша Света Црква прославља преподобну Ксенију Римљанку и блажену Ксенију Петроградску, Светом Архијерејском Литургијом у цркви  Свете Тројице у Мудраковцу началствовао је Његово Преосвештенство Епископ Крушевачки Г. Давид, уз саслуживање: Секретара Његовог Преосвештенства протојереја-ставрофора Драга Вешковца, игумана манастира Пиносаве оца Петара (Драгојловића), игумана манастира Суково оца Серафима, духовника манастира Лешје оца Јована, јеромонаха Сергија, протојереја-ставрофора Живојина Којића, протојереја-ставрофора Љубише Милошевића, протојереја Мирослава Пешића, протојереја Ивана Цветковића, јереја Луке Живановића, јереја Драгана Глигоријевића, јереја Ненада Драгићевића и протођакона Андреја Јелића. Трпеза Господња била је препуна. Мноштво народа сабрало се да учествује у Божанственој Литургији и напоји се са Извора воде живе.  У току Свете Литургије преломљен је Славски колач, који је поводом славе параклиса Блажене Ксеније у Мудраковцу припремила позната крушевачка глумица Ана Сакић са породицом. Преломљени су и многи колачи верника припремљени у част блажене Ксеније Петроградске. Блажена угодинца Божја, Христа ради јуродива мати Ксенија окупила је народ жељан благодарења за њено посредништво пред Богом на овом светом месту.

Након Свете Архијерејске Литуригје уследило  је славски ручак у парохијском дому и послужење испред цркве за све пристуне. У име градских власти, славски гост била је заменица градоначелника Весна Лазаревић. У парохијском дому, глумац Иван Вучковић казивао је одломак из дела Св. владике Николаја Велимировића, а појци цркве Св. Тројице певали су духовне песме. Следеће године славски колачар биће господин Дејан Стевановић, предузетник из Мудраковца.

вероучитељица Сања Николић

фотографије: Стефан Перовић, Милица Миловановић