Света Архијерејска Литургија у цркви светих лекарâ Козме и Дамјана у Крушевцу

DSC_4402

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у болничкој цркви светих Козме и Дамјана у недељу 11. фебруара 2018. године. Епископу су саслуживали секретар Његовог Преосвештенства протојереј-ставрофор Драги Вешковац, Архијерески намесник крушевачки  протојереј-ставрофор Будимир Којић,  свештеници  у пензији проте-ставрофори Љубодраг Павловић, Љубивоје Радовић и Слободан Пешић. Старешина цркве Лазарице презвитер Жељко Марковић и лазарички  презвитер Милан Тодосијевић, као и протођакон Андрија Јелић и ђакон Стефан Поповић. У беседи по Јеванђељу које говори о другом доласку Господа и суду над народима, Владика Давид је надахнуто подучавао окупљени верни народ.

ђакон Стефан Поповић