Владика Давид на Сретење богослужио у селу Здравиње код Крушевца

DSC_4769

Благодаћу Духа Светог, сабрани у Дому Господњем, у четвртак 15. фебруара 2018. године, у храму Светог великомученика Георгија у Здравињу, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид служио је Свету Архијерејску Литургију и пререзао колач традиционалне братске славе села Здравиње после заамвоне молитве. Његовом Преосвештенству су саслуживали: Секретар Епископа крушевачког протојереј-ставрофор Драги Вешковац, Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, јереј Милан Томашевић (други парох дворански), јереј Слободан Маринковић (парох здравињски), протођакон Андрија Јелић и ђакон Милан Здравковић. Чтецирао је г. Марко Ракоњац.

Колачар ове године је био г. Јордан Милосављевић са породицом, а колач је преузео парох здравињски јереј Слободан Маринковић са породицом.

После Свете Архијерејске Литургије је припремљена Трпеза љубави која је била улепшана тиме што је Дух Православља обитавао у њој.

јереј Слободан Маринковић