Света Литургија у манастиру светог Илије у Великој Дренови

DSC_4939

У суботу сирну, 4/17. фебруара, када прослављамо светог Исидора Пелусиота, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид опет је благоизволео да служи Свету Литургију у свето – илинском храму манастира у Великој Дренови. Пред почетак Евхаристије, Епископ је извршио свештено постављење настојатељице ове свете обитељи, монахиње Серафиме за игуманију, даровавши јој напрсни крст, игуманску патерицу и,  на концу Литургије, отачаствене поуке након којих човек не може остати равнодушан. Нашем Архијереју саслуживали су: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј – ставрофор Дамњан Лисинац, протонамесник Радош Младеновић (парох врњачко – бањски), јереј Марко Чуљић (парох кукљински), протођакон Андрија Јелић и ђакон Стефан Ђурђевић. Прислуживао је чтец Дејан Марковић, а за певницом су боголепно појале монахиње ове свете обитељи. По читању Јеванђеља, Владикином вољом и благословом, народу се благом речју обратио протонамесник Радош, подсетивши нас да су Срби највише примерних личности налазили у нашем монаштву, како некад, тако и сад.  Након Литургије, сестринство, као и увек, гостопримство није заборавило, већ нам је и у томе пример за углед постало.

ђакон трстенички Стефан Ђурђевић