Света Архијерејска Литургија и исповест свештенства Архијерејског намесништва трстеничког

DSC_5909

У други недељни дан Свете Четрдесетнице, посвећен и светитељу солунском Григорију Палами, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Евхаристију у храму светог Архангела Гаврила,  задужбини Милоша Обреновића, у селу Рибнику. Началствујућем Архијереју саслуживали су: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј Радомир Косовац – парох трстенички, јереј Ивица Пауновић, парох рибнички, јереј Милутин Михајловић, парох велућки, протођакон Андрија Јелић  и Стефан Ђурђевић, ђакон трстенички. Прислуживали су чтечеви Дејан Марковић,  Андреј и Петар Пауновић. За певницом су појали: Магдалина, Анастасија и Ангелина Пауновић, као и студенти Православног богословског факултета Никола Вујовић и Јован Прокин. Након прочитаног одељка из Светог Јеванђеља, Епископ нас је поучио тумачећи прочитано (Мк 2, 1 – 12). Осим Свете Чаше, разлог за наше данашње састајање била је и Света Тајна Исповести и покајања, којој је приступило сво свештенство Архијерејског намесништва трстеничког након Свете Литургије. Исповест је извршио надлежни духовник Епархије крушевачке, протојереј – ставрофор Драгиша Јовановић, парох при храму светог великомученика Георгија у Крушевцу. На крају, сви смо се укрепили за трпезом која је била уготовљена трудом надлежног пароха, и, по благослову Епископа, износили смо усмено своја искуства и мишљења у вези са унапређивањем духовног живота људи у парохијама Архијерејског намесништва трстеничког.