Братски састанак и исповест свештенства Архијерејског намесништва жупског

DSC_6092

У петак, 9. марта 2018. године, на дан Првог и другог обретења главе Светог Јована Крститеља, при храму Преображења Господњег  у Брусу, одржан је братски састанак и исповест свештенства Архијерејског намесништва жупског. Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид је уз саслуживање свештенства нашег намесништва служио Свету Литургију Пређеосвећених дарова.

Следујући пример хришћана древне Цркве чија је душа  чезнула за учешћем у Евхаристијској заједници и  мештани нашег града су данас  имали прилику да присуствују овој светој служби и причесте се  Часним Телом и Крвљу Господа Исуса Христа. Ово је у сваком смислу био посебан и торжествен дан. Радујући се сусрету са Епископом, гледајући у лицу његовом лице Христа, „примивши божанске, свете, бесмртне и животворне страшне Христове тајне“, напојили смо се водом живом на Извору живота који је Света Литургија . Свештенство нашег намесништва се после службе и исповести окрепило Трпезом љубави трудом и залагањем свештеникâ бруског храма Преображења Господњег.

За време послужења присутни су имали прилику да чују поучну реч Епископа, која је била још једно  духовно окрепљење.

вероучитељ Милан Качаревић