Света Архијерејска Литургија у манастиру Грабово

DSC_6244

У суботу, 10. марта 2018. године, када наша Света Црква прославља светог Тарасија Цариградског, Његово Преосвештенство Епископ Давид служио је Свету Архијерејску Литургију у капели манастира светих апостола Петра и Павла у Грабову. Том приликом Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, парох витошевачки јереј Раде Радивојевић и протођакон Андрија Јелић. За певницом су појали теолози Милан Вешковац и Милан Ђорђевић. По прочитаном јеванђељу, Владика је поучавао верни народ призван и присутан у данашњем сабрању.

После завршене Свете Литургије наш Архипастир  је у друштву председника општине Ражањ, свештенства и настојатељнице ове обитељи монахиње Агапије обишао радове на санацији манастирског храма, после чега је сестра Агапија позвала Владику Давида и све присутне на Трпезу љубави.

У повратку, Преосвећени Епископ Давид је посетио витошевачку парохију и храм Свете Петке (где је погледао и благословио место за будућу палионицу свећа) а затим и парохијски дом.

Протојереј Владица Столић