Света Архијерејска Литургија у Саборној цркву у Крстопоклону недељу

DSC_6483
У трећу недељу Великог поста - Крстопоклону,  11. марта 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид  служио је Свету Литургију светог Василија Великог у Саборном храму у Крушевцу. Литијским входом  Епископа Давида допратило је свештенство од Епархијског двора до Саборне Цркве уз појање тропара Часноме Крсту Господњем, а у присуству верног народа и деце.

На Литургији саслуживали су: протојереј-ставрофор Драгиша Јовановић, протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереј-ставрофор Адам Стевановић, протојереј-ставрофор Новица Тасић, протојереј-ставрофор Цветан Топличанин, протојереј Драгић Илић, протојереј Ненад Радосављевић, протојереј Александар Ерић, презвитер Ненад Драгићевић, као и протођакони Андрија Јелић и Јован Миленковић. Чтецирали су г. Марко Цветковић, г. Михаило Вуловић, г. Марко Ракоњац, г. Никола Николић и г. Ненад Раденковић.

Беседу по прочитаном тексту Светог Јеванђеља изговорио је протојереј Драгић Илић, говорећи о важности и величини поштовања Часнога Крста Господњег. Велики број верникâ приступио је Светој Чаши да се сједине са Господом на живот вечни и спасење.

Трпезом и послужењем настављена је прослава недељног празника у парохијском дому овога храма.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић