Света Архијерејска Литургија у Пољни код Трстеника

DSC_6720

У четврту недељу Великог и Часног поста, посвећену светом Јовану Лествичнику, 18/5. марта 2018. лета Господњег, када прослављамо светог мученика Конона и преподобног Марка Подвижника, радовали смо се богослужбено са нашим Епископом, Преосвећеним Господином Давидом, у храму светих Апостола Петра и Павла, у селу Пољни (Архијерејско намесништво трстеничко). Нашем владичанском Литургу саслуживали су: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј – ставрофор у пензији Јован Спасојевић, протојереј у пензији Миладин Игњатовић, парох великодреновски протојереј Мирослав Михајловић, парох пољански протојереј Владимир Трошић, парох беловодски јереј Мирољуб Симеуновић, протођакон Андрија Јелић, ђакон милутовачки Дејан Смилић и ђакон трстенички Стефан Ђурђевић. Чтецирали су: господин Дејан Марковић, господин Михајло Вуловић и господин Ђорђе Јевтић. На јектеније је одговарао и богослужбене песме појао теолог Никола Вујовић уз помоћ теолога Николе Томића. Након богослужбених читања, благоверни народ који је испуњавао апостолски храм, поучавао је лично Епископ Давид тумачећи све прочитано (Јев 6, 13 – 20; Еф 5, 9 – 19; Мк 9, 17 – 31 и Мт 4, 25 – 5, 12). Након отпуста сви смо се окрепили пригодном трпезом у просторији парохијског дома овог храма. Након свега, благодаримо нашем Епископу Који је ,,принео Свете Дарове Господу Богу нашем за здравље и спасење наше“ и домаћину – проти Владимиру Трошићу и његовим парохијанима који су нас данас, на половини Часног поста, у искреној радости и духовно и телесно угостили и укрепили.

У повратку из Пољне, Владика Давид је благоизволео да посети вазнесењски храм у селу Милутовцу и тамошњег пароха јереја Милана Алексића, као и манастир светог пророка Илије у Великој Дренови.

ђакон трстенички Стефан Ђурђевић