Источни петак – слава Покровског храма у Крушевцу

DSC_8422

У петак Светле недеље, 13. априла 2018. године, када Црква Христова прославља Пресвету Богородицу - Живоносни Источник, Покровска црква свечано је прославила своју славу. Светом Литургијом началствовао је Епископ крушевачки Г. Давид уз саслуживање свештенослужитеља крушевачког краја. Након причешћа Светим Тајнама Христовим, учињен је крсни вход до извора где је владика Давид обавио Чин малог освећења воде и благословио славски колач. Домаћин овогодишње славе био је протопрезвитер-ставрофор Ђорђе Милојковић, старешина Саборног храма св. великомученика Ђорђа, са својом породицом. Он је колачарство за идућу годину предао презвитеру Ненаду Драгичевићу, свештенослужитељу Саборног храма у Крушевцу.

протопрезвитер Саша Величковић