Света Архијерејска Литургија у цркви светог апостола Томе у Појатама

DSC_8621

˝Благо онима који не видеше а повероваше˝ рекао је Господ и благословио све нас који се у име Његово окупљамо око Свете Чаше и сједињујемо са Њим, предокушајући Царство будуће.

Сабрани око свог Епископа и ове године, у храму св. aпoстола Томе у Појатама, узесмо учешће у Трпези Господњој на Светој Архијерејској Литургији којом је наш Епископ Господин Давид началствовао уз саслуживање пароха другог ћићевачког протонамесника Срђана Миленковића, пароха врбничког протојереја Милоша Костића и јереја Милана Живановића.

Литургијска радост увећана је рукоположењем господина Милана Качаревића у чин ђакона и његовим наречењем за ђакона цркве Преображења Господњег у Брусу.

Речи које му је Владика упутио као духовни родитељ за исправно ходење путем Христовим, упућене су и свима нама, да не будемо неверни већ верни и Господу посвећени.

Трпезом љубави настављено је празнично расположење, у нади да ћемо се поново са Епископом нашим окупити око Свете Трпезе.

протонамесник Срђан Миленковић