ЈАВНИ ПОЗИВ за писање песама и текстова на тему „Косово и Метохијо – ако те заборавим или те издам, нека ме заборави и усахне десница моја!“

kosovo-1

ПРАВОСЛАВНА ЕПАРХИЈА КРУШЕВАЧКА

објављује

ЈАВНИ ПОЗИВ

за писање песама и текстова на тему

Косово и Метохијо – ако те заборавим или те издам, нека ме заборави и усахне десница моја!

Јавни позив се расписује за литерарне радове у форми поезије или прозе на тему “Косово и Метохијо – ако те заборавим или те издам, нека ме заборави и усахне десница моја!”.

Позивамо све наше епархиоте, студенте, средњошколце, вернике и родољубце да се јаве и приложе своје песме, кратке приче, приповетке и есеје.

***

Циљ позива: Одбрана Косовског завета од заборава и отуђења

Јавни позив је отворен до Видовдана 2018. године

Адреса на коју се шаљу радови: Љубица Петковић, црква Лазарица, 37000 Крушевац или на e-mail ljubica54ks@gmail.com

Технички услови: Прозни радови не треба да имају више од 10,000 карактера.

Стручни жири ће изабрати најбоље радове, и резултати јавног позива ће бити објављени на званичном сајту Епарије крушевачке.

***

Најбољи радови биће објављени на званичном сајту Епархије, штампани у епархијском часопису “Православна Вера и Живот“ и у зборнику текстова и песама у издању Епархије крушевачке.

Из канцеларије Епархије крушевачке