Света Архијерејска Литургија у манастиру светог Николе у Својнову

DSC_0743
Друге недеље по Духовима, 10. јуна 2018. године, када Црква прославља преподобног Никиту Исповедника,  Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Литургију у манастиру  светог Николе у Својнову. Његовом Преосвештенству саслуживали су Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић,  протонамесник Радован Газдић, јереј Драган Глигоријевић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић. На Светој Литургији чтецирао је господин Дејан Савић а за певницом одговарао Милан Вешковац.

По прочитаном Јеванђељу беседио је Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид.

Литургијско славље настављено је Трпезом љубави у манастирској трпезарији.

По повратку у престони град Крушевац,  Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид посетио је храм Свете Тројице у Масакару, а затим обишао археолошко налазиште "Бедем" у селу Маскару где је пронађен темељ базилике из VI века.

ђакон Иван Петронијевић