Освештани темељи храма светог Филимона и Онисима у кругу Васпитно-поправног дома у Крушевцу

DSC_0860

У понедељак, 11. јуна 2018. године, Епископ крушевачки Господин Давид је освештао темеље за будући храм, који је посвећен светом Филимону и Онисиму у кругу Васпитно-поправног дома у Крушевцу. Владици Давиду су саслуживали секретар Епископа крушавчког протојереј-ставрофор Драги Вешковац, свештеник Глигорије Марковић из Митрополије београдско-карловачке, протојереј Драгић Илић и протођакон Андрија Јелић.

Овом веома значајном догађају и историји нашег града Крушевца и Епархије крушевачке присуствовали су, поред Управника дома г. Ивана Мијаиловића и директор БИА г. Братислав Гашић, градоначелница града Крушевца госпођа Јасмина Палуровић, заменица градоначелника госпођа Весна Весна Лазаревић, представници Министарства правде г. Мирко Ћикириз и г. Дејан Царевић, као и представници приредног и јавног живота града Крушевца.