Света архијерејска Литургија у Александровцу

DSC_1498

На данашњи дан 8. јула 2018. године, када наша Света Црква молитвено прославља преподобномученицу Февронију, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету архијерејску Литургију у цркви Вазнесења Господњег у Александровцу.  Том приликом Епископу су саслуживали Архијерејски намесник жупски протојереј Вукман Петровић, као и свештеници александровачке цркве протојереј Драгољуб Поповић, јереј Славиша Панић, јереј Милан Ћосић као и протођакон Андрија Јелић.

Велики број присутних верника узео је живо учешће у светој Литургији и причестио се Телом и Крвљу Христовом..

Преосвећени је на крају свете Литургије за исказану љубав према Мајци Цркви наградио архијерејским граматама Ивицу Поповића, Небојшу Кнежевића и Василија Бићанина из Александровца, а благодарницу је добила госпођа Ружица Рајчић из Александровца.

По завршетку свете архијерејске Литургије, Преосвећени Епископ Давид обишао је нови храм александровачки који је у изградњи.

вероучитељ Марко Катић