Света архијерејска Литургија у Покровској цркви на Расини

DSC_2184

У седму недељу по Духовима, 15. јула 2018. године, на дан празновања полагања Ризе Пресвете Богородице и светог Јувеналија Патријарха цариградског, Епископ крушевачки Господин Давид благоизволео је да служи свету Литургију у Покровској цркви на Расини у Крушевцу. Преосвештеном Владици су саслуживали протопрезвитери Јован Вуковић, Иван Цветковић и Саша Величковић, протођакон Андрија Јелић и професор призренске Богословије ђакон Бојан Радичевић. За певницом су предивно појали студенти теологије и појци ове свете цркве предвођени професором призренске Богословије г. Дејаном Ристићем.

Велики број Крушевљана је на позив "Са страхом Божјим приступите" - пришло Светој Чаши, причестивши се светим, бесмртним, животворним и животочним Тајнама Христовим.

Након свете службе, празновање Недеље Господње је настављено Трпезом љубави у сали црквене општине.