Света архијерејска Литургија у Омашници код Трстеника

DSC_4538

На дан празновања свете равноапостолне Марије Магдалине, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид одслужио је свету Литургију у Омашници у храму Пресвете Тројице, који је освећен на данашњи дан 1975. године. Нашем Епископу саслуживали су: протојереј – ставрофор Момчило Ивановић (парох трстенички), протојереј Милан Поповић (парох бучки), пројереј Милан Тодорић (парох трнавски –Епархија жичка), протојереј Милош Костић (парох великоврбнички), јереј Ненад Драгичевић (парох крушевачки), јереј Марко Чуљић (парох кукљински), јереј Далибор Весић (парох шаначки) и ђакон трстенички Стефан Ђурђевић. Прислуживали су чтечеви: господин Марко Цветковић, господин Дејан Марковић, господин Марко Цветковић и господин Душан Арсић. За певницом су појали теолози нашег Православног богословског факултета: господин Душан Маговац, господин Никола Вујовић и господин Никола Николић.

По окончању свете Литургије, Епископ је осветио и прелио вином Славски колач и кољиво у част свете равноапостолне Марије Магдалине. Након отпуста сав присутни народ уживао је у културно – уметничком програму и богатој трпези коју је свештеник омашнички  отац Александар Аџић припремио са својим благоверним народом за сав присутни народ. Све је данас подсећало на стара саборовања око наших цркава и манастира о којима су нам наши очеви и дедови говорили беседом и песмом: Света Литурђија, народ у великом броју, српско коло, српска песма, заједничка трпеза као што то и приличи у Срба. Дај, Боже, да никада не заборавимо своје корене, јер ако их ми заборавимо, ко ће да их сећа и да им се враћа?

ђакон трстенички Стефан Ђурђевић