Владика Давид освештао цркву светог Јована Крститеља у селу Гаглову код Крушевца

DSC_4575

У десету Недељу по Духовима, 5. августа 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид је освештао цркву светог Јована Крститеља у селу Гаглову надомак Крушевца уз саслужење Архијерејског намесника крушевачког проте Будимира Којића, протојереја-ставрофора Љубише Милошевића, Адама Стевановића, Слободана Пешића, Новице Тасића, Живка Којића и протојереја Ненада Радосављевића и Јована Вуковића, те ћакона Стефана Ђурђевића и Милана Здравковића. Градња цркве је започета 1990. године, док су радови интезивирани у протеклом периоду. Велики број мештана села Гаглова се сабрао у својој цркви да заједно са својим Епископом и свештенством учествују у овом свечаном чину освештења цркве, после којег је уследила света архијерејска Литургија којом је началствовао наш Преосвећени Владика. На крају службе, Владика Давид је заслужнима за изградњу цркве поделио архијерејске грамате захвалности и благодарнице за несебичну љубав и жртву при изградњи ове дивне богомоље.