Директор канцеларије за верске заједнице г. Милета Радојевић посетио манастир Дренчу и александровачки храм у изградњи

IMG_0256

У понедељак, 6. августа 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид у пратњи директора Канцеларије за цркве и верске заједнице  господином Милетом Радојевићем и председником Општине Александровац господином Југославом Стајковцем, са својим сарадницима, обишли су манастир Дренчу и нови александровачки храм у изградњи.

Том приликом гости, са својим домаћином Епископом Давидом, били су упознати са досадашњим радовима на обнови манастира Дренча и радовима на завршетку новог александровачког храма.

Значај ове две светиње за духовно узрастање благодородне Жупе је непроцењив. Стога је господин Милета Радојевић обећао даљу плодоносну сарадњу и финансијску помоћ Владе Републике Србије за ова два бисера у духовном океану наше Епархије. Помоћ Канцеларије за цркве и верске заједнице и до сада нас је веома крепила у изградњи, на чему им топло благодаримо и молимо Господа да награди свако добро дело.

свештеник Вукман Петровић