Владика Давид посетио Епархију будимску

DSC_6205

У периоду од 6-9. септембра 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, а на братољубиви позив Његовог Преосвештенства Епископа будимског, сигетско-печујског, сегединског, сехешфехерварског, веспремског, мохачког, јегарског, чанадског и наследника града Апостола Словена Светога Методија и администратора темишварског Господина Лукијана је боравио у канонској посети Епархији будимској. Обилазак светиња ове Богом спасаване Епархије је оставио велики утисак приказујући и сведочећи о временима када су Срби ходећи за Патријархом Арсенијем Чарнојевићем настанили на овим просторима. У петак, 7. септембра текуће године, у Будимпешти у згради Текелијанума, Преосвећени архијереји су присуствовали отварању Месеца српске културе, где је представљено музичко стваралаштво Петра Стојановића, Србина из Мађарске чија дела је извео квинтет Алтро Сенсо. У суботу, 8. септембра т.г. након Свете Литургије у Светоуспењском храму у Сентандреји и братољубивог пријема у Сентандрејском Двору Епископа будумског Господина Лукијана уследио је обилазак града Сентандреје. У недељу, 9. септембра у храму Светог Георгија у Будимпешти након Свете Литургије, уприличено је послужење, где се Епископ Давид упознао са благочестивом заједницом при овој христољубивој парохији.