Освећење цркве светих Јоакима и Ане у Јабланици

DSC_0071

У суботу, 22. септембра 2018. године, по благослову Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Господина Давида, новоизграђени храм светих Јоакима и Ане у селу Јабланица осветио је Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Арсеније. Владици Арсенију су на служби салуживали: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофо Будимир Којић,  секретар Епископа крушевачког протојереј-ставрофор Драги Вешковац, старешина Саборне цркве у Крушевцу протојереј-ставрофора Ђорђе Милојковић, игуман наупарски архимандрит Дамаскин, протојереји Ненад Радосављевић, Верољуб Благојевић и Братислав Вукићевић, јереји Стефан Поповић и Александар Димитријевић, протођакон Андрија Јелић и јерођакон Нектарије (Ђурић).

За певницом је појао хор Цркве Лазарице.

У склопу свете Литургије освећена је новоизграђена звонара и парохијски дом и пререзан славски колач.

Литургијско славље је настављено у трепезарији за Трпезом љубави, коју је припремио колачар господин Дејан Анђелковић са породицом.

протојереј Мирослав Гајић