Празник Ваведења Пресвете Богородице прослављен у манастиру Дренча

DSC_9479

Пресвета Богомајко, Владичице, како да похвалимо твоју целомудреност Свецеломудрена? Како да се смиримо пред тобом Свесмирена? Како да те узвисимо Свеузвишена Богоневесто? Недостају нам речи, недостаје нам мудрости, недостаје нам разума да разумемо тебе и твоју љубав и твоју жртву и твоје речи: Ево слушкиње Господње, нека ми буде по речи Твојој! којима је почело наше спасење, наше избављење од смрти вечне, наш повратак у наручје Очево, наша нова радост Живота, Богородице радости наша! На дан твога Ваведења у Јерусалимски храм Свечиста, Твојим Сином и тобом вођени, и ми данас уђосмо у храм, у Свети манастир Дренчу, да тобом научени благодарности Благодатна, заблагодаримо Сину твоме и Богу нашем, на свим добрима која нисмо собом заслужили, али превелика Христова љубав воли нас и прашта јер је Љубав!

Сабрани око свога Епископа Давида, са мноштвом верног народа, напојени из Свете Чаше радовали смо се са свима Светима неба и земље. Радост су употпунили гостољубљем, уз мати игуманију Фотину, и данашњи колачари и боготражитељи Иван Брборић и Зоран Давидовић.

свештеник Вукман Петровић