Празник св. апостола Андреја Првозваног свечано прослављен у Саборном храму у Крушевцу

DSC_0174

На дан 13. децембра  2018. године,  када наша света Црква прославља св. апостола Андреја Првозваног, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид служио је свету архијерејску Литургију уз саслуживање свештенства Саборног храма. Данашње сабрање увеличали су ученици петог, шестог и осмог разреда ОШ ,, Јован Поповић'' у Крушевцу са својим вероучитељом Марком Цветковићем. Драга деца и верни народ приступили су светој чаши и причестили се Животворним Тајнама Христовим.

Заблагодаривши Богу за све, поучени надахнутим словом нашег Епископа и примивши од њега на дар и благослов иконицу св. кнеза Лазара,  одлазимо својим домовима окрепљени  духом, поучени у вери, утврђени у непрестаном слављењу Бога, и стога кличемо овога светога дана: свети апостоле Андреје  моли Бога за нас!