Бадњи дан и Божић у трстеничком храму Свете Тројице

Бадњи дан и Божић у трстеничком храму Свете Тројице (11)

Рождествена богослужења у трстеничком храму Свете Тројице одслужена су торжествено, и у молитвеном расположењу свештенослужитеља и благоверног народа. На Бадње вече, након вечерњег богослужења, саборно смо били окупљени у храмовној порти, како би свештеници  осветили и запалили бадњак уз звуке Божићне лире црквеног хора Бошко Југовић. Присутним верницима, празничним и поучним словом, обратио се  старешина храма протојереј Марјан Вујовић, а затим нас је поздравио и градоначелник Трстеника, господин Александар Ћирић. Као и претходних година, трстеничка општина је за ову прилику припремила величанствен ватромет, који заиста представља видљив начин прослављања Рођења Господњег, и подсећа нас на звезду која је довела мудраце с' истока до места где беше дете (Мт 2, 9).

Сутрадан, на Божић, јутрење је почело у 05.00 часова, а Божанствена Литургија Светог Василија Великог у 06.00 часова.

ђакон Стефан Ђурђевић