Света архијерејска Литургија на Сабор Пресвете Богородице у храму Покрова Пресвете Богородице на Расини

08.01.2019 Pokrovska Crkva Rasina (40)

На други дан Божића, који је посвећен Сабору Пресвете Богородице, по већ устаљеној традицији Његово Преосвештенство епископ Давид служио је Свету Литургију у храму Покрова Пресвете Богородице на Расини. Саслуживали су му архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереји-ставрофори: Адам Стевановић, Слободан Пешић и Живојин Којић, свештенослужитељи покровске цркве, као и ђакони: протођакон Андрија Јелић и ђакон Бојан Радичевић, професор Призренске богословије. После прочитане перикопе из Светог Јеванђеља, владика Давид обратио се беседом благочестивом народу. Након Свете Литургије, домаћини су припремили трпезу љубави у просторијама Богородичиног дома.

старешина цркве Покрова Пресвете Богородице,

протојереј Мирослав Пешић