Свети Стефан Првомученик и Архиђакон у цркви Лазарици

DSC_2478

На дан када славимо спомен светог Стефана, служена је света Архијерејска Литургија у цркви Лазарици. Началствовао је Епископ крушевачки г. Давид, а саслуживало му је братство храма са оцима из крушевачког намесништва. Певао је хор нашег храма. Црква Лазарица је посвећена светом Стефану Првомученику. Цркву је подигао свети кнез Лазар, као благодарност Богу за рођење сина наследника светог Стефана Деспота. Многи наши парохијани који славе светога Стефана, похрлили су јутрос да се помоле Богу и своме заштитнику светоме Архиђакону, и да приме благослов свога епископа и оца, нашега владике Давида. После свете службе, Владика Давид уручио је у име светог архијерејског синода Српске Православне Цркве, на предлог Његове Светости Патријарха српског Господина Иринеја, орден светог краља Милутина, протојереју-ставрофору Миодрагу Глишићу, клирику Руске Православне заграничне Цркве из Баден-Бадена. Након уручење ордена, пресечен је славски колач. Домаћин овогодишње славе била је благочестива породица Ђаловић из Крушевца.

Мир Божији, Христос се роди!

Старешина цркве Лазарице,

јереј Жељко Марковић