Промоција књиге и филма у Дому културе у Брусу

11.01.2019 Промоција књиге и филма у Дому културе у Брусу (19)

Поводом 400 година цркве у Кривој Реци, и 76 година од погрома села Крива Река у Другом светском рату,у Дому културе 11. јануара текуће године у Брусу, уприличена је промоција књиге Казивања о Кривој Реци копаоничкој аутора господина Горана Минића и пројекција филма Горана Ерчевића Плач празне колевке.

Промоцији књиге и пројекцији филма, присуствовао је Његово Преосвештенство епископ крушевачки Господин др Давид са свештенством. Промоција књиге је била праћена обраћањем аутора књиге и филма, господина Минића и Ерчевића, пригодним стиховима и казивањима из књиге. Изнешени делови књиге као и потресне исповести преживелих мешана забележенена филму, никог нису оставиле равнодушним.

После промоције књиге и филма,а захваљујући господину Дамњану Новчићу, приређена је трпеза љубави за све присутне. Господин Новчић је финансирао издавање књиге и снимање филма, као и изградњу ограде и капије, код цркве у Кривој Реци.

За време вечере, Преосвећени Владика се обратио окупљенима за трпезом, указавши наузвишеност жртве и страдања, љубав и трпљење Српског народа,кроз историју, па и данас.

Заблагодаривши Господу што нас је окупио, и домаћинима који су окрепили наше душе и тела, напустили смо пуног срца,ову подкопаоничку варошицу.

jереј Милан Качаревић