НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

Освећење и постављање Часног Крста на куполи храма Преноса моштију Светог Николаја Мириликијског Чудотворца и Светог мученика Агатоника

Дана 15. маја 2024.године обављен је чин oсвећења и постављања Часног Крста на куполу храма Преноса моштију Светог Николаја Мириликијског и Светог мученика Агатоника у оквиру дворишта Трајал корпорације у Паруновцу. Чин освећења је обавио високопречасни протојереј-ставрофор Драги Вешковац уз саслужење протојереја Мирослава Пешића и ђакона Николе Ракића. Чину освећења Часног Крста присуствовали су и представници Трајал корпорације. Радови на уређењу храма и порте Цркве се настављају, те се ускоро очекује и свечани чин освећења храма. Након освећења, присутнима се обратио протојереј-ставрофор Драги Вешковац, који је говорио о хришћанској љубави и значају Часног Крста за православне хришћане.

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА

...