НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

Рукоположења у Саборном храму о празнику Светог Петра Коришког

У уторак 18.6.2024. године када наша Црква прославља Светог Петра Коришког, Свету Литургију служио је Епископ крушевачки Господин Давид и том приликом је рукоположио ђакона Николу Томића у чин свештеника, а вероучитеља Марка Цветковића у чин ђакона. Епископу су саслиживали свештенослужитељи из Архиепископије београдско - карловачке, епархија крушевачке, жичке и тимочке. Поучивши окупљене вернике у својој беседи, Епископ Давид је на крају пожелео новим посленицима на њиви Господњој пуно успеха у служби са жељом да истрајавају у ревности према Цркви и послушањима која им предстоје. Литургијско славље је настављено трпезом љубави у праохијском дому при Саборном храму.

Беседа владике Давида по Јеванђељу 18.06.2024 Свети Ђорђе

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА

...