НАСЛОВНА ЕПИСКОП ПРЕДАВАЊА ЕПИСКОПА ДАВИДА ЕПАРХИЈА НАМЕСНИШТВА ВЕСТИ АРХИВА АДРЕСАР КОНТАКТ

Прослављена слава цркве Свете Тројице у Мудраковцу

У понедељак, 24. јуна 2024. године, Архиепископ и Митрополит крушевачки Господин Давид служио је свету Литргију у цркви Свесвете и Животворне Тројице у крушевачком насељу Мудраковац. Његовом Високопреосвештенству су саслуживали оци Епархије крушевачке: секретар прота Драги Вешковац, Архијерејски намесник крушевачки прота Владица Столић, прота Будимир Којић, презвитер Андрија Јелић те ђакони Ненад Матић и Марко Цветковић. На почетку свете Литургије у чин чтеца је рукопроизведен господин Ненад Анђелковић, професор у Васпитно-поправном дому у Крушевцу.

На светој Литургији су појали појци ове свете цркве уз молитвено учешће свега верног народа, који су овом приликом сабрао у великом броју.

По светој Литургији је пререзан славски колач, који је ове године уз Трпезу љубави припремио господин Ранко Васиљевић са породицом.

Беседа владике Давида по Јеванђељу 24.06.2024 Мудраковац

ЕПИСКОП КРУШЕВАЧКИ ГОСПОДИН ДР ДАВИД (ПЕРОВИЋ)

ПОМОЗИМО ИЗГРАДЊУ ЦРКВЕ СВЕТОГ КНЕЗА ЛАЗАРА

...