Додела награда епархијског часописа "Богомладенац" учесницима ликовног и литерарног конкурса за ученике основних школа

Додела награда епархијског часописа

У Белој сали Културног центра Крушевац, 6. фебруара 2015. године, збио се веома пријатан догађај - свечана додела награда и похвала учесницима ликовног и литерарног конкурса часописа „Богомладенац". У претходном броју овог часописа објављен је ликовни конкурс са темом „Црква у мом крају" и литерарни конкурс са темом „Учинио сам добро дело". Читаоци су били вредни и преко њихових учитеља и вероучитеља у редакцију часописа пристигао је велики број радова. Најбољи од њих награђени су књигама, похвалницама и новим бројем часописа.

Подела награда била је повод за ово лепо окупљање. Похваљени и награђени ученици су, са својим родитељима, наставницима и вероучитељима испунили Белу салу. Деца су ведрином и учтивошћу дала посебан тон читавом догађају. Присутне је најпре поздравио главни и одговорни уредник часописа протојереј Радиша Јовановић и најавио обраћање Његовог Преосвештенства. Речи благослова Преосвећеног Епископа Давида надахнули су све који су били у сали. Његово казивање стихова о тати и мами из књиге „Држава детета" песника Радета Јовановића био је нарочити дар гостима, који је са њихове стране примљен са великом пажњом и одушевљењем. Уследиле су још две песме из исте књиге које су казивали песник Раде Јовановић и ученик веронауке Михаило, и слово нашег Епископа о дечјим молитвама, које је прочитала Љиљана Пантелић, уредница „Светосавске баште". Затим су награђени ученици примили благослов од Архијереја, награде и похвалнице. Часопис за децу „Богомладенац", који излази благословом Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Господина Давида, недавно је напунио своју прву годину постојања. Својом појавом обрадовао је бројне ученике основце и њихове родитеље широм Епархије крушевачке, али и суседних епархија.

П. Стевановић

Извор: Епархија крушевачка

Беседа o. Радише Јовановића
3:12 мин.