Епископ Јован служио Свету Архијерејску Лутургију у селу Јасиковици

На дан преподобног Теодора Сикеота и Светог Свештеномученика Платона бањалучког 05. маја/22. априла, Његово Преосвештенство Епископ шумадијски и Администратор Епархије крушевачке Господин Јован служио је Свету Архијерејску литургију у храму Рођења Светог Јована Претече и Крститеља Господњег у селу Јасиковици код Трстеника.

Епископ Јован је овом приликом освештао фреске у храму који је подигнут 2006. године заслугом верног народа поменутог места. На Светој Литургији чином протопрезвитера одликован је досадашњи протонамесник Милан Поповић, парох парохије у Бучју. У својој беседи, Епископ Јован је говорио о значају Христовог Васкрсења за људе и њиховом спасењу првенствено у Цркви.

Након Свете Литургије уприличена је трпеза љубави у новосаграђеном парохијском дому на којој је новопроизведени протопрезвитер Милан Поповић поздравио присутне и захвалио им се за њихов труд на пољу црквеног градитељства.

Ђакон Перица Стојић
Извор: Епархија Крушевачка