Епископ крушевачки Давид посетио поплавом угрожена села у Епархији

Епископ крушевачки Давид посетио поплављена угрожена села у Епархији

У понедељак 2. јуна 2014. године Епископ крушевачки Господин Давид, у пратњи секретара протојереј-ставрофора о. Драгог Вешковца и Архијерејског намесника трстеничког протојереја Марјана Вујовића, посетио је парохију манастира Љубостиња и села Грабовац, Лободер и Планиница, а сачекао их је надлежни парох протонамесник Срђан Миленковић са парохијанима.

Епископ Давид је овом приликом разговарао са мештанима о величини штете која је причињена бујичним налетима планинских река и великом количином воде у западној Морави.

У наставку дана Епископ Давид посетио је и парохију обрешку у Архијерејском намесништву темнићком и са Архијерејским намесником темнићким, који је и парох обрешки протојереј-ставрофором Ђорђем Марјановићем посетио домове парохијана који су пострадали од  изливања  реке Мораве у овом селу.

У парохијском храму ове парохије Епископ је присуствовао вечерњем богослужењу на навече празника Светог цара Константина и царице Јелене.

Извор: Епархија крушевачка
Фото: Зоран Костић