Састанак са крушевачким медијима поводом хиротоније новоизабраног Епископа крушевачког Господина Давида (Перовића)

Његово Преосвештенство Епископ шумадијски и Администратор Епархије крушевачке Господин Јован је 13. јула 2011. године у цркви Лазарици одржао састанак са медијима града Крушевца на коме је упознао новинаре са предстојећим активностима око хиротоније и устоличења Епископа крушевачког Господина Давида (Перовића).

Владика Јован је присутнима објаснио историјски значај овог догађаја како за Цркву Богоспасаване Епархије крушевачке тако и за древни, престони, Светолазаревски Крушевац.

Након овог састанка, Преосвећени владика је одржао састанак и са челним људима града Крушевца који су показали велику спремност да помогну око организације овог историјског догађаја.

Извор: Епархија крушевачка
Фото: Миљан Милетић