Светосавска Академија у граду Крушевцу‏

Svetosavska Akademija

Поводом Савиндана, у Крушевачком позоришту је у недељу 25. јануара 2015. године одржана свечана Светосавска академија. Оргазатори, као и протеклих година, били су Епархија крушевачка и Културни Центар града Крушевца. На самом почетку присутне, на овом културном сабрању, поздравили су секретар Епископа крушевачког Г. Давида, протојереј-ставрофор Драги Вешковац, као и градоначелник Крушевца г. Драги Несторовић.

После поздравних речи беседу о Светом Сави је изговорио протојереј Марјан Вујовић, архијерејски намесник трстенички. Његовим бираним речима и савршеном дикцијом сабрано свештенство, као и културни и политички делатници града Крушевца, још једном су потврдили и усавршили своје знање о Светом Сави.

На крају, сходно традицији Светосавских академија, уручена је Светосавска награда за 2014. годину, установљена за посебан допринос на пољу науке, културе и уметности. Овогодишњи лауреат Светосавске награде припао је господину Драгославу Гогићу, новинару дописништва РТС из Крушевца. Одлуку жирија за доделу Светосавске награде прочитао је директор Културног Центра Крушевац, господин мр Мирослав Смиљковић, док је саму повељу лауреату уручио градоначелник града Крушевца господин Драги Несторовић.

Особену ноту овогодишњој Светосавској академији, својим изабраним програмом дали су: Мешовити хор Свети Кнез Лазар, под диригентском палицом госпође Ружице Вешковац, затим, Дечији хор Свети Кнез Лазар, под вођством госпође Весне Пешић, Вокални ансамбл Бели Анђео из Београда, под диригентским окриљем госпође Катарине Божић, као и вокално инструментални ансамбл Божури града Крушевца. Њихово извођење, као и кратко представљање рада овогодишњег лауреата Светосавске награде г. Драгослава Гогића, присутни на овом културном сабрању су наградили срдачним аплаузом.

Извор: Епархија крушевачка

Беседа о. Марјана Вујовића‏
10:58 мин.

preuzmite